Karanlık Tehlike: Bağnazlık

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 15972
1

Kıbrıs'ta iki taraf arasında pasaport, vize olmasın, iki halk kardeş olarak yaşasın. Ancak toprak vermek diye bir şey söz konusu olamaz.

2

Kuran en mükemmel ahlak sistemini öğretir. Allah'ın bizden en çok istediği samimiyettir. Alabildiğine samimi olacağız.

3

Darwinizm'in okutulacağı ders pagan dinleri bölümüdür. Darwinizm'i biyoloji dersinde bilim gibi okutmak çok yanlış.

4

Neve Şalom Sinagogu başta olmak üzere Musevi kardeşlerimizin tüm ibadethaneleri koruma altına alınmalı. Masum insanlara saldırmak yakışıksız. İnancımıza ve milletimizin örfüne göre ibadethaneler dokunulmazdır.

5

Müslüman zorluklar da olsa engeller de olsa müminlerle birlikte olur. Mal, mülk, gelecek korkusu için Müslümanları terk etmez.

6

Münafığın dehşetli gelecek korkusu vardır ve malının zarar görmesinden korkar. Müslümanların yanında menfaat için kalır, menfaat için gider. Münafık hırsla malı yığıp biriktirir. Müslüman ise malını Allah için sürekli dağıtır.

7

Münafıkların en ahlaksızca yönlerinden biri Allah'ın adını ve Kuran ayetlerini kendi kötülüklerini tevil etmek için kullanmalarıdır.

8

Allah kesintisiz hayat ve nimet veriyor, ama bazılarının aklına ara sıra bu nimeti verenle bağlantı kurmak geliyor. Bu çok büyük ahlaksızlık.

9

Bazı insanlar gaflete düştüğünü fark eder, sonra düzeltirim der. Böyle olmaz. Yüksek bir sadakat ve yüksek bir samimiyetle Allah'la bağ olmalı.

10

Sevgi, merhamet, şefkat olmayınca saygı da olmuyor. Allah'ı seven, Allah'tan korkan insan hiçbir şekilde karşısındakine saygıyı kaybetmez.

11

Sümerlerde, Asurlarda, antik Mısır'da hep tesadüf putu vardı. Darwinizm de tesadüf putunu savunan batıl putperest bir dindir.c

12

Gençler arasında dostluğu pekiştirmek lazım. Herkesin birbirine selam verdiği, arkadaş olduğu, dostluğun hakim olduğu bir ortam olmalı.

13

Türkiye Musevileri Türkiye'nin vatandaşı olan insanlar, bu insanları rahatsız etmek çok çirkin. Neve Şalom Sinagogu önünde protesto olmaz. İbadethane önünde protesto olmaz. Dindar insanlar tedirgin edilmez. Bu, Kuran ahlakına ve milletimizin örfüne uygun değildir.

kapak
resmi büyüt
14

Sevgisizlerde düşman sayısı çok. Ermeni'den Kürt'ten Alevi'den herkesten nefret ediyorlar. İnsanları farklı yaratan Allah'tır. Bu güzelliktir. Hepimizi Allah yarattı. Hepimiz Adem ve Havva'nın çocuklarıyız. Hiç kimsenin ırkından dolayı bir bir diğerine üstünlüğü yoktur.

15

Kuran'daki Allah'ın hükmünün dışında hüküm olmaz. En güzel en doğru hüküm Kuran'dadır. (Ankebut Suresi, 51: Kendilerine okunmakta olan Kitab'ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? Şüphesiz, bunda iman eden bir kavim için gerçekten bir rahmet ve bir öğüt (zikir) vardır.)

16

Peygamberimiz'in verdiği hüküm farziyet oluşturmaz. Altın kullanılmasını kendi döneminde sosyal sebeplerle yasaklaması altını haram kılmaz.

17

Türkiye'deki imkanları değerlendirirken ölümden kaçmış mazlum Suriyelilere yapılan yardımı gündeme getirmek vicdanlı bir üslup olmaz. Suriyelilere yapılan yardımı vicdan sahibi tüm insanların sevinç vesilesi olarak görmesi gerekir. Aksi merhamet duygusuna yakışmaz.

18

Museviler ve Hristiyanlar Türkiye'nin süsü ve güzelliğidir. Onların Türkiye'den gitmesi mutluluk duyulacak bir durum değildir.

19

Peygamberimiz (sav) döneminde Museviler ve Hristiyanlara nezaket, hürmet ve saygı vardı. Onları düşman görmek Kuran'a uygun değildir.

20

Üniversitelerin tüm binalarının temiz, bakımlı ve ferah olması önemlidir. Gençlerin her yönden rahat edeceği okullar olmalı.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 15972
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top